40 års jubilæum

Filialdirektør Erik Rud Bentholm, Nordea i Viby kan 15. juli fejre 40-års jubilæum.

Artiklens øverste billede
Erik Bentholm har netop haft 40 års jubilæum. Dagen markeres med en reception 19. august.

Erik Bentholm begyndte sin karriere som elev i Bjerringbro i 1971. Efter endt uddannelse og yderligere nogle års erfaring inden for forskellige enheder i banken, blev han udnævnt til filialchef først i Farsø og siden hen i Aars.

Karrieren førte herefter til et gruppelederjob i Erhvervsafdelingen i Randersfilialen.

Et job, som Erik Bentholm varetog indtil 1. januar 2007, hvor han blev udnævnt til filialdirektør i filialen, Søndergade-afdeling i Aarhus. Få år senere gik turen til Viby afdeling, hvor Erik fortsat fungerer som filialdirektør.

Uden for bankverdenen er Erik engageret som Senator i Junior Chamber Danmark og har været med til at starte Junior Chamber Vesthimmerland. Han er desuden medstifter af Lions Club Højbjerg/Skåde og medinitiativtager til Netværksforum Viby.

Erik Bentholm er gift med Kirsten, og de har to voksne børn. De har flere år været bosat i Højbjerg.

Dagen markeres med reception den 19. august kl. 14-16 i Nordea, Skanderborgvej 190 i Viby

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.