Rømer og HB Køge forlænger samarbejdet

Artiklens øverste billede
Marcel Rømer. (Arkivfoto: JCJ).

FODBOLD: HB Køge og den talentfulde midtbanespiller Marcel Rømer har netop underskrevet en kontraktforlængelse der binder Rømer til klubben til 2013.

- Marcel Rømer er en af de spillere, som har noget særligt over sit spil. Han er en utrolig dynamisk boks til boks spiller, og vi har store forventninger til ham i denne sæson. Det er rigtig dejligt, når en af vore egne drenge viser klubben den tillid, for vi ved, at der også har været andre klubber inde i billedet, siger sportsdirektøren til www.hbkoge.dk i forbindelse med kontraktforlængelsen.

pm

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.