Bustur til Bøgeskoven

Turen går bl.a. til Kjøge Mini-by, et fantastisk spændende sted med originale modelhuse fra købstaden, som den så ud i 1865, Derefter kører bussen til Stevns idylliske perle, Traktørstedet Gjorslev Bøgeskov, hvor man skal nyde en dejlig frokost i grønne omgivelser og lige ud til vandet, Der er start fra forpladsen på Frihedens Station kl. 10.00, og hjemkomst ved 17.00-tiden. Prisen er kr. 450,- for bustur, entréer, guide, frokost med øl/vand samt eftermidagskaffe med kage. Tilmelding må ske til et af lokalrådsmedlemmerne: Peter Lougart tlf. 61 14 06 11, Britta Christensen, tlf. 36 78 98 89, Hanne Henningsen, tlf. 40 33 01 78 eller Anni Larsen, tlf. 36 78 35 88, senest den 25. aug.

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.