God start

Artiklens øverste billede
Jacob Ingvarsen scorede to af HIF¿s mål i 6-2 sejren.

Det handler om oprykning for Peter Lassens tropper i serie 3. Divisionsreserverne fik da også en solid start med en 6-2 sejr over Sundby. - Jeg tror, Sundby ender blandt de bedste hold i rækken, mente træner Peter Lassen efter kampen. - Vi gjorde, hvad vi skulle, og hvad der var forventet, men jeg kunne godt have tænkt mig lidt mere engagement fra de etablerede spilleres side. Det var godt, der er flydende udskiftning i serie 3, så vi kunne få taget de nødvendige pauser. Men en god start, som bør avle lyst til flere sejre... eb

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.