Fairbar er klar igen

Artiklens øverste billede

Efter en velfortjent sommerferie, åbner fairbar igen op på Nørre Allé 66. Det sker mandag 15. august, hvor du igen kan komme og nyde hyggen på den kreative bar, hvor overskuddet altid går til humanitære projekter over hele kloden.

Det er dog med sommer-åbningstider, hvilket betyder, at der fra mandag til torsdag er åbent fra 18-23, fredag og lørdag fra 15.30-2.00, mens der om søndagen vil være lukket. Fra 22. august går fairbar tilbage til normale åbningstider.

Allerede torsdag 18. august er fairbar klar med en koncertoptræden, når Aalborg-gruppen The Rosie Way kommer med et meget melodipræget, og til tider melankolsk univers.

Bandet har også dele af sin inspiration fra bluesrocken, der typisk afspejler sig i deres up-tempo sange. Koncerten starter klokken 20.00.

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.