Nordea sender HB Køge fans gratis til fodbold
OPBAKNING: Nordea i Køge sørgerpå søndag den 31. juli for maksimal opbakning til HB Køge når holdet på udebane tørner sammen med Lyngby. Banken har nemlig sørget for, at der til de første 58 tilmeldte er gratis bustur til udekampen på Lyngby Stadion.
- HB Køge spillede en flot kamp mod FC Midtjylland mandag aften, og havde fortjent bedre. I Nordea vil vi gerne være med til at sikre, at holdet i den vigtige udekamp i Lyngby på søndag får så god opbakning som muligt, og hvis de fortsætter takterne fra mandag aften, så er jeg sikker på, at HB Køge får point med hjem fra Lyngby, fortæller områdedirektør Ingolf Stenstrup Larsen fra Nordea i Køge.
I den gratis bustur vil der være inkluderet en øl/vand, en sandwich samt indgangen på Lyngby Stadion.
Der er 58 gratis pladser på bussen fra Strøby Turist, og tilmeldingen til turen foregår til HB Køge Support på telefon 6191 0344 eller på mail til busudvalget@live.dk.
Pladserne på bussen afsættes efter først-til-mølle princippet.
Bussen kører fra SEAS-NVE Park søndag den 31. juli kl. 14.15, og der er mulighed for opsamling bag Politigården ved Vordingborgvej og ved første busstoppested på Stensbjergvej.
pm