Med HIF på slæb!

Artiklens øverste billede
Hele HIFs divisionshold er klar til prøve trailerne, her på Hvidovre stadion. Til højre malermester Tommy Bjørn Jensen, der er klar til at støttte fodboldholdet.

Hvidovre Fodbold har den forgangne uge lavet en 1-årig samarbejdsaftale med "Malernes Lagersalg" på Gl. Køge Landevej 264 A. Forretningen, - der udover at være kendt for salg af kvalitetsmaling, - har fornylig startet en udlejning af trailere til privat brug for mindre transporter. - Trailerne leveres med såkaldte bure på, således at der er mulighed for transport af flere eller højere ting, fortæller indehaveren af "Malernes Lagersalg", malermester TOMMY BJØRN JENSEN. - Vi har ialt 25 trailere med bure i tre forskellige størrelser med en lasteevne på mellem 350 og 600 kg. Aftalen med HIF-Fodbold betyder at for hver trailer der udlejes, får klubben 50% af udlejningsindtægten, og med de konkurrencedygtige priser trailerne udlejes til, kan dette på langt sigt nok vise sig at blive en god aftale - også for HIF. - Vi vil godt være med til at støtte de mange positive tiltag til fodbolden i Hvidovre, så vi håber da at mange, der skal hente eller bringe større effekter, køre haveaffald eller på anden måde have behov for et udvidet bagagerum, vil lægge vejen forbi os, slutter Tommy Bjørn Jensen.

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.