Legestue med sang og rytmik

Når man er på forældreorlov kan det være rart at komme hjemmefra og møde andre voksne med småbørn. Det er vigtigt at give sig selv og sit barn/børn et frirum, hvor man kan være sammen uden tøjvask, oprydning og alle de andre gøremål. Samværet med andre voksne der har småbørn giver også mulighed for at dele erfaringer og udveksle synspunkter. Sang og rytmik for de små består bl.a. af sange, et par af de mest kendte salmer, fagtelege, rytmiske lege og forskellige instrumenter. Sang og rytmik er med til at stimulere barnets almene udvikling. I legestuen i Hvidovre Kirke, der har åbent hver tirsdag kl. 10.00-12.30 undtagen den tredje tirsdag i måneden, vil der være legetøj, bløde vattæpper på gulvet og skifteunderlag. Kaffe, te, saftevand, brød og frugt ad libitum koster kr. 5.- Ønsker man mere information kan man henvende sig til Hvidovre Kirke, Hvidovre Kirkeplads 3, Anette Dithmer Bjerregaard, på tlf. 36 75 55 03 eller 61 46 51 47.

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.