Fortsætter i HIF

HIF har forlænget kontrakten med Mikail Anli for yderligere et år

Artiklens øverste billede
billedtekst

l FODBOLD: I denne uge er der blevet givet udbytte i forhold til indsats. HIF's angriber og kantspiller Mikail Anli har fået sin løbende kontrakt forlænget med yderligere et år, så den nu løber frem til sommeren 2008. - Det har været en naturlig konsekvens, fortæller bestyrelsesmedlem Teddy Hebo Larsen. - Vi synes, at Mikail Anli har været en af de mest betydningsfulde spillere i efteråret. Han var en af de spillere, der skulle bevise sit værd for at få en aftale eller kontrakt med klubben, og det har han til fulde levet op til. Under de svenske trænere har han gennemgået en positiv udvikling, og vi tror, der er endnu mere i ham. Jeg vil i dag karakterisere ham som en af de bærende kræfter på holdet, så derfor var det vigtigt, at han fortsat er tilknyttet klubben... - Når man scorer mål og lægger op til mål, er man en vigtig brik i spillet. Han er samtidig den spiller, der har ansvaret i forbindelse med de faste situationer, og det har også givet mål. Jo, han er vigtig for HIF. Han har aldrig været kendt for at arbejde så meget defensivt, men det er der også blevet ændret på. Jeg er meget overbevist om, at han kan udvikle sig yderligere i det rette forum, og det tror jeg HIF er for ham...eb

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.