Mirakler i Hvidovre?

Australieren John Mellor tilbage i Hvidovre i Frikirken COC

Artiklens øverste billede
John Mellor

- Siden jeg begyndte at bede for syge og se helbredelser finde sted, har jeg aldrig oplevet et møde, hvor ingen er blevet helbredt, siger John Mellor. John Mellor kommer fra Australien, hvor han var missionær blandt de indfødte i flere år. De lokale stammer og heksedoktorer var forbløffet over de mirakler, der skete gennem hans tjeneste. For 1/2 år siden var han i Broholmkirken, hvor flere hundrede mennesker kom til møderne. Han besøger igen Hvidovre og taler og beder for syge tre onsdage: den 25. oktober samt 1. og 8. november kl. 19.00. Søndag den 12. november taler han til gudstjenesten kl. 10.00. Det er Frikirken COC (Christian Outreach Centre - en dansk kirke, der har fællesskab med andre COC-kirker i verden), der har inviteret John Mellor til Danmark igen. Møderne afholdes i Broholmkirken på Hvidovrevej 215. - Vi har aldrig set så mange mennesker komme til vores møder, som da John Mellor talte. Utrolig mange har fortalt om forandring eller fuld helbredelse. Det har derfor været oplagt at invitere John Mellor tilbage til Danmark, siger Jørn Braüner, der er præst i Frikirken COC.

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.