Mand uden bukser sov i regnen

Nordsjællands Politi sendte patrulje til Hørsholm hvor halvnøgen mand vakte opsigt

Artiklens øverste billede
Betjente fra Nordsjællands Politi måtte søndag lede efter en halvnøgen sovende mand på bænk ved Hørsholm Midtpunkt. Arkivfoto

Bekymrede Hørsholm-borgere måtte søndag aften alarmere Nordsjællands Politi, efter at en mand uden bukser var blevet set sovende på en bænk i regnvejret, oplyser Nordsjællands Politi til Lokalavisen Ugebladet.

Patrulje ledte efter manden

Nordsjællands Politi blev tilkaldt ved 22.30-tiden søndag aften, og vagthavende sendte en patrulje til Hørsholm Midtpunkt for at se på sagen.

Den fulde halvnøgne mand må dog i mellemtiden være vågnet og gået fra stedet, for da politi-betjentene ankom til Midtpunktet, var han ingen steder at se.

Men om den formodet fulde mand vågnede op af døsen, og følte trang til at lade sit vand på grund af det kolde regnvejr, vides derfor ikke...

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.